Контакти

03045, м. Київ,
вул. Новопирогівська, 64А
тел.: +38 044 259 37 10,
факс: +38 044 259 55 25 mail@brokcenter.com.ua


CMR (авто), ЦМР

CMR/ЦМР (фр. Convention relative au contrat de transport international de Marchandise par Route) Конвенція про міжнародне перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Міжнародна накладна CMR вважається найважливішим документом у кожному конкретному міжнародному автоперевезенні вантажів. Це – підсумковий документ, в якому відображено найбільше даних про конкретний факт міжнародного перевезення: хто, що куди і в якій кількості перевозив, за якими документами, в якій кількості, скільки тривало перевезення, коли вантаж прибув на митницю, коли був прийнятий отримувачем, у якому стані вантаж прибув до місця призначення.

Кожен учасник міжнародного перевезення — відправник, отримувач, перевізник залишають собі один примірник оригіналу ЦМР. На цій підставі ЦМР можна вважати документом, що засвідчує факт виконання (або невиконання) тристороннього договору між відправником, отримувачем та перевізником.

Якщо вантаж, що перетинає кордон, не вказаний в ЦМР, він вважається таким, що переміщений незаконно, тобто контрабандою.