Контакти

03045, м. Київ,
вул. Новопирогівська, 64A
тел.: +38 044 259 37 10,
факс: +38 044 259 55 25 mail@brokcenter.com.ua

Air Waybill, Авіанакладна вантажна, авіанакладна на вантаж

Авіанакладна (Air Waybill) – документ, що видається вантажовідправником чи уповноваженим агентом, в якому підтверджується наявність договору між вантажовідправником та перевізником про перевезення вантажів авіалініями перевізника. Авіанакладна не дає права розпоряджатися товаром і не засвідчує його передачу від одного власника до іншого. Авіанакладна засвідчує укладення договору про перевезення, прийняття товару до перевезення та умови перевезення. Оскільки авіанакладна містить достатньо повну інформацію про товар, вона може в окремих випадках використовуватися як митна декларація.

Авіанакладна вантажна (AWB) має 11-значний номер, який використовується для бронювання, перевірки статуса конкретного вантажоперевезення та визначення місця, де саме в даний момент знаходиться вантаж. Перші три цифри є префіксом авіакомпанії за IATA, наприклад префікс Турецьких авіаліній (Turkish Airlines) за IATA – 235, наступні вісім цифр – порядковий номер.

Авіанакладна вантажна (AWB) є комплектом документів із 8-12 примірників, а саме: 3 оригінали с текстом договору на зворотньому боці, решта – копії. Оригінали призначаються для перевізника, вантажовідправника та отримувача вантажу. Копії призначаються для перевізника (чи перевізників), аэропортів відправлення та призначення якщо передбачена процедура митного догляду, транзитних аеропортів та уповноваженого агента.

Є два види авіа накладних:

основна (мастер) MAWB (Master Air Waybill)

домашня HAWB (House Air Waybill).

Основна мастер-накладна (MAWB) має порядковий номер з префіксом авіакомпанії, що призначається власне авіакомпанією. У мастер-накладній вказуються назви та адреси агентів тих держав, звідки відправляється вантаж і куди він прибуває.

Домашня чи внутрішня накладна (HAWB) – отримує порядковий номер з префіксом HAWB, що призначається агентом. У домашній накладній міститься інформація про відправника та отримувача вантажу відповідно до інвойсу, що додається.

На авіанакладній, що оформлена для відправки вантажу, повинні стояти:

– штамп (печатка) складу;

– штамп (печатка) служби авиаційної безпеки польотів;

– штамп (печатка) митниці;

– печатка агента про те, що він ознайомлений зі змістом вантажу, на який оформлена авіанакладн.

Авіанакладна повинна містити назву вантажу, повну адресу вантажовідправника, вантажоотримувача та агента, який оформляв авіанакладн. У цьому ж документі вказується код (із трьох літер) пункта призначення – код IATA аеропорту або трансфера, якщо вантаж транспортується за складним маршрутом, назва перевізника, бронювання, дата, валюта і тариф перевезення, оцінка вантажу, сума страховки, кількість місць та вага.